B Sınıfı Sürücü Belgesi
B Sınıfı Sürücü Belgesi (otomobil ehliyeti) almak için gerekli koşullar aşağıda sıralanmıştır.Bu maddelere geçmeden önce bir kaç ön bilgi vermek gerekirse; B Sınıfı ehliyet ile otomobil, kamyonet, traktör, atv ve 50cc yi geçmeyen motorlu bisiklet kullanabilirsiniz.
B sınıfı ehliyet (otomobil ehliyeti) alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir.Sürücü kursumuzda 34 saat teorik eğitim (il yardım, motor.trafik) 16 saat Birebir direksiyon eğitimi verilmektedir.Direksiyon eğitimlerimiz BMW marka araçlarla verilmektedir.
Ayrınca otomatik vites ehliyet seçeneğini seçebilirsiniz.Bu durumda bütün dersleriniz ve sınavınız otomatik vites araçlarla yapılacaktır.Fakat aldığınız ehliyet ile sadece otomatik şanzuman vitesli araçları kullanabilirsiniz.Aldığınız ehliyet ile manuel vites araç kullanma yetkiniz olmayacaktır.
B Sınıfı Ehliyet (otomobil ehliyeti) alabilmek için en az 4. sınıfı bitirmek gerekir.Yada 2. kademe okur yazar belgesi olması gerekir.

Gerekli Evraklar

– Nüfus Cüzdanı
– 4 adet ehliyet için çekilmiş biometrik fotograf
– Sürücü olur sağlık raporu
– Öğrenim belgesi
Otomobil, Komyonet, Atv, Traktör ve 50 cc ye kadar olan motorlu bisikletleri kullanabilirsiniz.
16 Saat BİREBİR direksiyon eğitimi alacaksınız.Direksiyon eğitimleri sizin müsait olduğunuz gün ve saatlere göre ayarlanacaktır.
Teorik dersler 16 saat trafik, 8 saat ilk yardım, 6 saat araç tekniği toplam 34 saat verilmektedir.
B Sınıfı ehliyet alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.
B Sınıfı ehliyet alırken otomatik vites seçeneğini seçerseniz direksiyon eğitimleri ve direksiyon sınavında otomatik vites araç kullanıyorsunuz.Fakat aldığınız ehliyet ile manuel vites araç kullanma yetiniz olmuyor.Manuel vites ile ehliyet alırsanız aldığınız ehliyet ile her iki tipteki araçlarıda kullanabiliyorsunuz.